KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16034484
nr 1603 4484
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, "Orkidéer & Primula". Signerad. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 61x52 cm
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 4 mars 2024
kl 19:52:26
300 kr
350 kr
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason